O značce Freycoo

freycoo_logo_trans.jpg 

Společnost, pod kterou patří botičky Freycoo, byla založena v Číně v roce 1996 a od té doby se stala partnerem několika významných značek dětských bot, pro které dnes vyrábí (Pediped, Jack&Lily, LittleSoles…). Značka Freycoo se prodává v zemích jako Singapur, Austrálie, USA, Velká Británie, botičky se vyznačují kvalitním zpracováním z příjemných a ekologických materiálů. Produkty mají certifikát zdravotní nezávadnosti podle amerických CPSIA i evropských ISO norem.

Freycoo nabízí několik modelových řad bot, některé splňují na 100% koncept barefoot, některé jsou spíše „minimalistické“, tedy představují kompromis mezi barefoot a klasickou pevnou obuví. Všechny botičky mají kožený svršek. Vhodné jako botičky pro první krůčky i pro větší děti.

 

Capáčky

CET_1852.jpg     CET_1861.jpg    IMG_3490_-1_capi_zima.jpg

Capáčky - 100% barefoot, jsou určeny pro nejmenší děti do 24 měsíců, které s chůzí začínají a proto je velmi důležité, aby jim botičky „překáželi“ co nejmíň a nožička se tak mohla přirozeně vyvíjet a posilovat. Capáčky jsou ručně šité, mají měkkou, ohebnou, 3 mm tenkou podrážku. Díky prostornému střihu výborně sedí i na baculaté nožky s vysokým nártem. Jsou celokožené, jen na podrážce mají 2 tenké protiskluzové gumové kolečka. V capáčcích můžou děti chodit vevnitř i venku, vyrábí se i zimní, zateplené modely.

Squeaky

CET_2309.jpg     IMG_3487_-1_sq_zima.jpg   IMG_3479_sq_ohyb.jpg  
Squeaky - „pískací“ botičky, známé původně z výroby u Little Blue Lamb, vyrábí se ve velikostech 21 - 26. Pískací ventilek se dá vyměnit za tichý (a většina z nás to rychle udělá :- ). Svršky jsou z měkké kůže, podrážky gumové. Podrážky u nových botiček se zdají být zpočátku trochu tužší, ale po opakovaných ohybech botou krásně změknou. Vnitřní výše podrážky je cca 9 mm, vypadá to, že podrážka je v zadní části vyvýšena, ale pod patou je vzduchový polštářek, takže se při chůzi patička zaboří a rozdíl ve výšce mezi špičkou a patou je tím pádem minimální. Vyrábí se i zimní, zateplené modely. Ideální pro středně široké a široké nožky a vysoký nárt.

Tenisky 

Vybíráme různé modely, které se dají zařadit mezi kompromisní boty.

   CET_1884.jpg   IMG_3489_-1_teni_zima.jpg   IMG_3480_teni_ohyb.jpg 

 

Řada 50755090 (zateplené) - velmi dobrý kompromis barefoot botiček. Tenisky s úplně rovnou podrážkou, vysokou asi 10mm. Podrážka je velmi měkká a lehce ohebná. Má zaoblenou přední část se spoustou místa pro palečky a také pogumovanou špičku pro malé neposedy, aby se botka hned rychle neokopala. Vyrábí se ve velikostech 21 - 26. Zimní modely jsou uvnitř zateplené kožíškem. Zimní modely jsou vhodné pro středně široké chodidla i užší nožky - pokud mají vyšší nárt. 

 

CET_1921.jpg  CET_2462.jpg 

Řada 9005 – celoroční boty ve velikostech 26-30 určeny pro větší děti. Střihem jsou vhodné pro střední a širší nožky a sedí i na nízký nárt. Podrážka má na některých místech přesah, takže vypadá vyšší, ale její vnitřní tloušťka je 1 cm po celé délce a je také velmi dobře ohebná. Boty mají pogumovanou špičku proti okopání a podrážka je protiskluzová. Letní varianta této řady.